Květen 2007

celej děj eldesta

31. května 2007 v 20:00 | L.C.G. |  x........Eragon atd.
Děj: Po bitvě se vydá Ažihad, Murtagh a Dvojčata společně s několika bojovníky pronásledovat do tunelů urgaly. Po návratu z tunelu je ale překvapí skupina nepřátel, kteří zabijí Ažihada a zajmou Murtagha a Dvojčata.
Eragon, sužovaný neustálými záchvaty bolesti jizvy na zádech, získané po souboji s Durzou, se vydává dokončit svůj výcvik jezdce do Ellesméry, kde ho vyučuje poslední z Dračích jezdců Oromis spolu s jeho zlatým drakem Glaedrem.

Mezitím do Carvahallu znovu přichází ra'zakové s vojáky a obléhají vesnici, která odmítá vydat Eragonova bratrance Rorana. Ra'zakové tedy zajmou Roranovu milou Katrinu a celá vesnice se vydá přes Dračí hory do Teirmu.

Eragon se v elfském hlavním městě neustále učí a ve volném čase s Aryou objevuje jeho krásy. Při Oslavě Pokrevní Přísahy (oslava, kterou elfové pořádají) ho draci kouzlem vyléčí a změní mu podobu, po které se podobá jak vzhledově, tak vlastnostmi elfům.

Mezitím celý Carvahall, v čele s Roranem, dorazí do přístavního města Teirmu, kde naleznou pomoc u zkrachovalého obchodníka Jeoda Tyčky, se kterým posléze ukradnou nejrychlejší loď Království - Dračí křídlo. Při plavbě do Surdy, kam se chvíli před nimi přestěhovali všichni Vardenové, vedeni Nasuadou - dcerou zesnulého Ažihada, musí nejenom čelit lodím z Království, které je už od Teirmu neúnavně pronásledují, ale také překonat mořský vír Kančí oko

Eragon přeruší výcvik a vrátí se zpět k Vardenům, protože se schyluje k dlouho očekávané válce a na hranicích Surdy táboří statisícové vojsko krále Galbatorixe. V následné bitvě se Eragon střetne s Galbatorixovým novým jezdcem Murtaghem a jeho drakem Trnem. Murtagh ho přemůže, ale prokáže mu milost a nezajme ho. Prozradí však něco, co se až do teď nevědělo…Vezme si od Eragona Zar'roc se slovy, že je jsou bratři.


Díky včasnému příjezdu Carvahallu a trpaslíků se vítězství začíná přesouvat na stranu dobra, a tím také začíná válka elfů, Vardenů, Surdy a trpaslíků proti tyranovi a krutovládci Galbatorixovi.
zdroj-www.alagaesie.netza bleskajdu

31. května 2007 v 19:50 | L.C.G.

Drsný

31. května 2007 v 19:22 | L.C.G. |  x........piCtUreS
http://i.idnes.cz/07/051/cl/BRT1ac8e1_dvd_zraloci_muz.JPG

8 rad jak zatočit s kily

31. května 2007 v 19:18 | kačora |  x........OtHer
Paris Hilton si na svém vzhledu zakládá, ale nerada se v něčem omezuje. Proto dodržuje jen pár jednoduchých zásad!

Vyhněte se smetaně

Taky se v úmorných vedrech vrháte do mrazáku pro nejrůznější zmrzliny? Tak si ale uvědomte, že jeden kopeček smetanové zmrzliny v sobě skrývá zhruba 116 kalorií! Dejte si proto raději ovocný "vodový" nanuk, který jich má jen 59.

Vsaďte na pálivé jídlo

Místo toho, abyste svůj salát dochutili kalorickým krémovým dresinkem, nakrájejte si do něj pálivé čili papričky. Ty vám řádně rozhýbou metabolismus!

Jogurt jen nízkotučný

Pokud vás během dne honí mlsná, dejte si třeba jogurt. A samozřejmě sáhněte po tom nízkotučném! Vápník, který nízkotučné výrobky obsahují, totiž spouští hormonální reakci, kdy se brzdí produkce tukových buněk!

Pijte čaj pu-erh

Místo obvyklého šálku černého čaje si raději dejte čínský čaj pu-erh. Tento přírodní nápoj v kombinaci se správnou životosprávou dokáže přímo zázraky. Napomáhá totiž snižovat hladinu cholesterolu a stimuluje metabolismus, čímž urychluje hubnutí.

Mlsejte ostružiny

Pokud jste závislí na sladkém, vsaďte na ovoce. Skvělé jsou zejména maliny, borůvky nebo ostružiny, které výborně chutnají, a navíc snižují hladinu cukru v krvi a obsahují antioxidanty, které podporují hubnutí.

Snídaně je důležitá

Vynecháním snídaně svému tělu neprospějete! Zpomalí se vám metabolismus a klesne hladina cukru v krvi, takže pak budete mít nutkání mlsat. Začněte proto den třeba miskou vloček.

Vše jen celozrnné

Patříte mezi milovníky italské kuchyně? Pak si místo klasických těstovin dávejte raději celozrnné, které obsahují hodně vlákniny, takže vás zasytí na delší čas!

Vyspěte se dosyta

Zavrtat se do peřin vám paradoxně pomůže zhubnout. Spánek totiž ovlivňuje hormon leptin, který našemu tělu dává signál, že je syté. Když si dostatečně neodpočinete, jeho hladina klesne a vy se začnete ládovat ostošest!

Nejhezčí pejsánek světa

31. května 2007 v 19:17 | kačora |  x........DOgS

Tohle je nejhezčí pes světa!


MEXICO CITY - Miniaturní francouzský pudl Smash se stal vítězem čtyřdenního klání o nejhezčího psa planety s názvem World Dog Show 2007, která se konala v hlavním městě Mexika. Pudlík, jehož vlastníkem je Japonec Mamono Oyama, porazil 5000 rivalů 300 různých ras. Druhé místo obsadil buldok Braco Malfou a třetí se umístil Tizoc, mexický naháč plemene xolo.

Stáhni si new smajlíky na icq

31. května 2007 v 19:07 | kačora |  x........SmIlEs
Návod jak nainstalovat smajlíky do ICQ najdete ZDE smiles
Velikost: 29,8kb staženo: 22647


smiles
Velikost: 18kb staženo:
smiles
Velikost: 36,2kb staženo: 9096 smiles
Velikost: 59,9kb staženo: 11577 smiles
Velikost: 61kb staženo: 3578 10.JPG, 41 kB
Velikost: 32kb staženo: 920 smiles
Velikost: 35,2kb staženo: 2462 smiles
Velikost: 29,8kb staženo: 2501 smiles
Velikost: 15,6kb staženo: 1558


smiles Velikost: 35,9kb staženo:

Super srandička =D

31. května 2007 v 18:58 | kačora |  >>>blbůstky a srandičky :)<<<
Klikni na Odkaz a zahraj si super hru =). Když se zasek ne klikejte na něj myší. Měl by se rozhejbat, ale někdy to nejde a musíte si dát novou hru =(


Výměna manželek přincesla rozvod!

28. května 2007 v 21:08 | L.C.G. |  x........novinky
Původní záměr produkce byl evidentně zcela jiný než to, čeho jsme se nakonec dočkali. Na jedné straně klasická česká rodina, fungující spíš jen tak samospádem kvůli dětem, na druhé straně muslimská rodina, kde je otcem černoch ze Senegalu a kde se samozřejmě dodržují určité tradice a zvyklosti. Nakonec se ale ukázalo, že kulturní rozdíly byly tím nejmenším problémem a že tím hlavním jsou - jako v mnoha jiných případech - spíše mezilidské vztahy a vzájemná komunikace. Místo očekávaného konfliktu si nakonec více rozuměli ti vyměnění než původní rodiny. Pro jednu z účastnic to byl signál k tomu, že je rozvod skutečně na místě. A ta druhá se překvapivě (zejména překvapivě pro manžela) přiznala k velmi podobným pocitům.

Draci možná existovali

27. května 2007 v 17:35 | kačora |  x........Draci

Existují draci?

Prostinká otázka - a kolik záhad se za ní skrývá… což někdo může uvažovat o reálnosti něčeho tak bytostně fantastického, jako jsou draci? Není to absurdní nápad? Naproti tomu celá minulá tisíciletí lidé v reálnost draků věřili a nepochybovali o ní. Jen na krátký okamžik, kdy vznikala moderní věda, bylo všem zřejmé, že drak není a být nemůže. Jenže hned vzápětí se objevili první létající pterosauři… a od té doby se vynořují nové a nové pochybnosti. Odpovědí na to, zda draci existují, také může být, že nejprve draci existovali, potom krátce neexistovali, a nyní existují stále více...

Krátké vítězství rozumu

Proti všemu očekávání první drakologický výlet nezačneme od počátku, ale právě od toho kritického okamžiku, kdy draci na chvíli z lidské mysli zmizeli. Dostaneme se tím totiž na skutečný počátek celého problému....
Doba renesanční a barokní věřila knihám a velkým učencům. V oboru zoologie a geografie to byly takové autority, jako třeba nesmírně rozšířená Cosmographia Sebastiana Munstera z roku 1541, ve které se mimo jiné dočteme: "Drak bazilišek žije v Africké krajině Cyrene s mnohými lvy a poloosly. Má tak silný jed, že dokáže otrávit dokonce i hady! Otravuje i půdu pod sebou a hubí stromy a byliny. Je to zkrátka nejjedovatější tvor na zemi, který už zahubil celá města a národy. Jiná zvířata usmrcují dotykem nebo uštknutím, ale bazilišek jen svojí přítomností!"
Ani slavný Konrad Gesner, autor pětidílné Historie živočišstva (1551-8), ani Ulysses Aldrovandi (1527-1605), autor nejen Historie všech živočichů, ale i Historie oblud (a tím vlastně jeden ze zakladatelů drakovědy), o dracích nepochybovali, a přinášejí ve svých spisech řadu obrázků těchto nestvůr.
Ovšem v 18. století, kdy Carl von Linné vytvořil svoji Soustavu přírody (1735), draci náhle zmizeli. Byla to součást širšího proudu; rozum v té době pomalu vítězil nad vším ostatním, a velmi striktně se odděloval od mýtů, pohádek a vší fantasie. Ano, nikdo nepochyboval, že pohádky a mýty jsou plné draků; že draky znaly snad všechny kultury předchozí, od antiky přes středověk, od nejzápadnějších výběžků Evropy až po Čínu a Japonsko; ale to vše pojednou přestalo patřit do světa vědecky prokázaného a rozumem ověřitelného. Rozum zvítězil nade vším; místy snad i nad sebou samým; létají ptáci; vzácně létají savci a ryby, ale plazi nikoli! A tím méně mohou existovat nějaká dravá monstra, která jsou nebezpečná lidem...

Pterodaktyl - první skutečná stopa

Věda a rozum potřebovaly tisk, a potřeba tisku si vyžádala těžbu zvláštních litografických vápencových desek. Ty se nacházely zejména v Bavorském Solnhofenu od počátku 18. století. A kromě toho, že byly nenahraditelnou surovinou, staly se neméně proslulé tím, že uchovaly výtečné obrazy zkamenělých živočichů - a to i takových, jejichž jemné kosti a struktury neměly jinak na uchování nejmenší naději. Pro nás je zásadní nález z roku 1784, kdy se objevil před tehdejším správcem muzea v Mannheimu dosud neznámý pravěký tvor, který sice nebyl větší, než holub, ale podle řady znaků létal a pták to při tom nebyl. Rozpoutal se krátký spor, který rozhodla tehdejší největší autorita v oboru - slavný baron Cuvier. Poznamenal si stručně - "plaz, přizpůsobený k létání - létající plaz, reptil volant."
Pouhých padesát let po svém vzniku teorie o tom, že plazi nelétají, padla. Plazi létat mohou a také létali. A nejenom to - postupně se ukázalo, že jich existuje mnohem víc; a někteří byli daleko větší, než pterodaktyl; byli docela gigantičtí... takového pteranodona, známého z amerického Kansasu, který měl rozpětí křídel asi osm metrů, by zřejmě nikdo neváhal označit slovem "drak". Povšimněme si stručně, co nám prehistorický - zejména druhohorní - bestiář nabízí; budeme se k těmto tvorům ještě vícekrát vracet.
Dimorphodon macronix je nejstarší známou variantou létavých ještěrů - jeho stáří se udává asi 180-170 milionů roků, tedy trias. Byl nalezen v anglickém Lyme Regis, a žil pravděpodobně na pobřeží. Co činí dimorphodona fascinujícím a nepřehlédnutelným, je ohromná lebka, zdánlivě neúměrná k velikosti těla, která je plná ostrých zubů. I když zřejmě nepřesahoval v rozpětí křídel 170 centimetrů, byl to zřejmě dost nebezpečný dravec. Podobným tvorem je Dorygnathus (Německo) nebo Eudimorphodon (Itálie). Podobný tvor přežil zřejmě až do křídy (100 milionů let), kdy se vyskytuje v Číně (Dsungaripterus wei), kdy dosahoval v rozpětí křídel již přes tři metry.
Rhamphorynchus zahrnuje celou řadu druhů, vesměs z období před 150 miliony lety (tedy z počátku jury), jejichž velikost bývá značně menší (většinou okolo půl metru rozpětí). Ramphorynchové jsou opět draví, mají ještě delší ocas, než dimorphodoni, a na jeho konci bývá výrazné rozšíření (které zřejmě sloužilo jako směrovka).
Pterodaktylové byli většinou ještě menší, žili v období mezi 100-65 miliony lety, mívali dlouhé lebky a ne vždy byli draví - někteří zřejmě lovili vodní plankton, podobně jako pták nůžkozob. Ocasy měly krátké, nebo vůbec žádné.
Pteranodon ingens z období mladší křídy se zřejmě dožil zániku dinosaurů (65 milionů let), patří mezi obří formy a je blíže pterodaktylům (velmi dlouhá lebka a žádný ocas). Pteranodon sice neměl zuby, ale jeho tvrdý zobák zřejmě sloužil k lovu ryb (a to zřejmě i dost velikých).
Quetzalcoatlus je opět tvor z období křídy, vzhledem je to naopak ramphorynchus (velmi dlouhý ocas), a jeho rozměry jsou rekordní - hovoří se o 14-16 metrech rozpětí. Jeho zbytky byly nalezeny ve Střední Americe, ale také na Blízkém východě v Jordánsku.
Všeobecně lze tvrdit, že rozšíření všech pterosaurů bylo asi dost značné; jejich stopy nacházíme - kromě popsaných míst - také v Rusku, Japonsku, Brazílii i Africe; to v rozpětí nejméně sto milionů let. A k tomu zbývá dodat, že se právě létající ještěři - díky poměrné subtilnosti kostí - dochovávají obzvláště špatně, takže toho, co nalezeno nebylo, je zřejmě mnohem víc...

Evoluce druhů a ptáci

Teprve Darwinovou teorií dostaly všechny dosavadní nálezy smysl; jakmile se ukázalo, že se druhy vyvíjejí jeden z druhého přizpůsobením, a že celý proces trvá miliony let, mohly skončit dohady o tom, jak to bylo s potopou a se stvořením.
Dobrá; tohle všechno jsou věci všeobecně známé. Jak se to však týká draků?

Darwinova teorie je všeobecná; a jen málo drakologických badatelů tehdejší (i dnešní) doby si toto uvědomuje. Drak, pokud existoval, nebo pokud dokonce existuje, se vyvinul, podobně jako člověk nebo cokoli jiného na Zemi; a proto jsou tvorové drakům podobní pro hledání draků základem, jako primáti pro člověka. Právě tím, že se podařilo objevit vyhynulé druhy, dostalo zkoumání draků úplně jinou dimenzi; drak už není tak úplně fantastický, protože něco dost podobného na Zemi zcela jistě existovalo...
Pterosauři však nejsou jedinou možností, kde hledat předky draků. Bylo to právě v tomtéž Solnhofenu, ale asi o sto let později (1860), když se zde objevil další epochální objev; Archeopteryx litographica. Zvíře opět není příliš veliké (asi opět jako holub), a na první pohled nemůže mít s drakem vůbec nic společného. Je to všeobecně uznávaný prapředek ptáků, s úžasným stářím asi 140 milionů let, daleko dřív, než se na zemi objevilo cokoli jen vzdáleně podobného (všichni slavní pštrosovití obři, jako třeba Aepyornis nebo Phorusrhacos jsou daleko mladší, většinou dokonce třetihorní). Archeopteryx pochází z dob, kdy se existence ptáků původně vůbec nepředpokládala; má celou řadu znaků normálního plaza (zuby, dlouhý plazí ocas), ale také má křídla a peří, a zřejmě létal.
Jak vlastně vznikli ptáci, to je otázka, která je velmi diskutovaná v době nedávné, kdy dochází k dalším objevům. Všeobecně se předpokládá, že základem ptáků jsou pštrosům podobní theropodní draví dinosauři (díky Jurskému parku je dnes zřejmě zdaleka nejslavnější z nich velociraptor). Jak přesně došlo k tomu, že podobné zvíře obrostlo peřím a vzneslo se do vzduchu, je předmětem složitých spekulací. Není vyloučeno, že těchto pokusů bylo více, že vznikla celá řada zaniklých vývojových větví, o kterých dnes už nic nevíme. Za povšimnutí stojí například zcela nově objevený Microraptor gui, nalezený v letech 2001 až 2002 čínskými paleontology. Nález měl opeřeny přední i zadní končetiny, i dlouhý ocas. Proto se předpokládá létání tohoto "čtyřkřídlého" tvora plachtěním na způsob veverek. Odlišností od dříve popsaných druhů je nápadné zesílení úponů dvouhlavého ramenního svalu (zvýšená námaha při létání). Celé zvíře je dlouhé asi 70 centimetrů. Vzhledem k tomuto nálezu (který se stářím blíží spíše Archeopteryxovi, než těm novějším ptákům) se lze nadít v této oblasti ještě řady velkých překvapení...
Pokud někoho zarazí možná velmi blízká příbuznost draka s ptáky, pak je třeba si uvědomit, že rozdíl mezi popsaným druhem dinosaurů a ptáky vůbec není příliš jasný... a pohled na Archeopteryxe a Microraptora přesvědčí, že zástupci této skupiny mohli nabývat těch nejpřekvapivějších podob...

Jak to mohli draci přežít tak dlouho?

Logická námitka je, že mezi pterosaury nebo prvními ptáky na straně jedné a prvními lidskými mýty leží ohromná propast času, 65 milionů let, po kterých žádné doklady nemáme. Co se dělo s hypotetickými předky draků - či přímo s draky - v tomto období? Tuto námitku za stavu dnešní drakologie úplně seriózně vědecky vyvrátit nelze - konečný důkaz prostě chybí Máme jen určité nadějné náznaky.
Především již bylo řečeno, že i nálezy pro dobu, kdy létaví ještěři jasně doloženi jsou (180-65 milionů let) jsou pozoruhodně chudé a neúplné; je to dost velké štěstí, pokud se dochovalo vůbec něco. Možnost, že jsme řadu důležitých nálezů dosud nenašli, je značná. Dále máme řadu slavných případů, kdy se objevil tvor, "živá fosílie", o kterém se bezpečně předpokládalo, že vyhynul. Asi nejslavnější případ je ryba Latimérie podivná, žijící u Komorských ostrovů, která je vlastně vývojově daleko starší, než cokoli, o čem byla zatím řeč (přes 200 milionů let). Do značné míry totéž platí o všech žralocích nebo krokodýlech.
Neméně fascinující je historie obřích pštrosů, kteří se v mýtech vyskytují jako "nohové". Rod Aepyornis (vysoký tři metry) vyhynul na Madagaskaru teprve před 200 lety, a rod Dinornis (zvaný moa), žijící na Novém Zélandě, v téže době (a je ještě větší). Takže se vůbec nejedná o mýtus, ale ptáka mohl potkat lecjaký renesanční i barokní námořník, a dokonce i první přírodovědci.... Konečně jsme vynechali neméně zajímavou možnost, že se nějaké podobné zvíře prostě reálně vyskytuje, jak tvrdí někteří odvážní badatelé.
Zdroj:draci.info
P.S. Nevím jestli tohle věří že draci existovali nebo ne, ale jestli ne....!
Mno...Takhle nevypadali...

testík =) 2

26. května 2007 v 21:08 | L.C.G. |  >>>Testy<<<
Nejdříve odpověz na následujících 23 věcí, odpovědi si piš na papír.
 1. jméno idola, popřípadě kluka
 2. nějakou část těla
 3. dárek, co ti někdy dal
 4. kus nábytku
 5. něco, co patří k vybavení bytu
 6. barva
 7. zvíře
 8. část těla
 9. příslovce, které vyjadřuje stav nálady
 10. zvířecí zvuk
 11. nějaký předmět
 12. cokoli, čím můžeš něco pevně uchopit
 13. část oblečení
 14. část těla
 15. název tvé nej písničky
 16. jméno zpěváka
 17. něco, co dělá hluk
 18. otvor na těle (např. pusa, nos...)
 19. sladkost
 20. část kalhot
 21. nějaká domácí práce
 22. oblíbené číslo
 23. část obličeje
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Teďka si podle čísel doplňuj tvoje odpovědi v následujícím textu:
MÉ RANDE S...(1)...
Když jsem otevřela dveře, políbil mě na...(2)... V ruce držel...(3)... Společně jsme si pak sedli na...(4)... Samou nervozitou zakopl o...(5)... Bylo mu chudákovi tak trapně, že z toho byl celý...(6)... Ale to ještě nebylo všechno! Kde se vzal, tu se vzal můj...(7)... Chicco, lehl si k jeho nohám a začal mu lízat...(8)... ...(9)...si setřel Chiccovy sliny. Chicco to ale nevzdal a začal...(10)... jak o život. Byla jsem z toho tak nervózní, že jsem po Chiccovi hodila ...(11)... Pak jsme se konečně začali líbat. Byla jsem z toho úplně mimo. Pak si mě k sobě ...(12)... přitáhl a začal mě pomalu a vášnivě svlékat ...(13)... Něžně jsem ho pohladila po ...(14)... a začeptala mu do ouška: "...(15)..." Tak ho to dojalo, že mi zazpíval nejnovější hit od ...(16)... Bohužel to v jeho podání znělo jako ...(17)... Abych ho nenápadně utišila co nejrychleji, strčila mu do ...(18)... jeho oblíbené...(19)... Když vtom mu začal v ...(20)... zvonit mobil. Byla to jeho máma. Má prý jít okamžitě domů, protože zapomněl na ...(21)... Škoda! Ale slíbil mi, že se za ...(22)... dní uvidíme. Na rozloučenou mi ještě vtiskl na ...(23)... vášnivý polibek

keep Holding On

26. května 2007 v 20:34 | kačora |  x.......AvRiL LavIgNE

Milí deníčku: teď letí emo

26. května 2007 v 20:29 | kačora |  x.......AvRiL LavIgNE
Recenze - Pár pořádných pecek a pak zahnout do salonu, to je základní pravidlo, které provází ženské popové hvězdy už od sedmdesátých let.
Přeloženo do normálního jazyka: kariéra se musí nastartovat hodně ostře, ale dřív, než hvězda zestárne, je třeba zahnout s repertoárem a image do zklidněného středního proudu.
Když se promešká správný moment, může to znamenat až neuvěřitelně rychlý konec kariéry. V případě Avril Lavigne se naopak dostáváme do méně obvyklé situace - zpěvačka se pokusila o zklidnění příliš brzy.
Možná až teď si uvědomujeme, jakou změnou bylo, když se v roce 2002 vynořila na scéně teprve sedmnáctiletá Kanaďanka Avril Lavigne. V tedejších žebříčcích dominovaly bývalé dětské hvězdy Britney a Christina, které měly blíž k načančaným slepicím než k modernímu modelu nebojácné, sympaticky oprsklé, ale zároveň pozitivní energií nabité teenagerky.
Avril Lavigne
větší obrázekAutor: Sony BMG
Mladičká Avril prezentovala jiný model: se skateboardem a v příslušném plandavém oblečení, ve svých písních nedělala žádné ciráty s kluky a všechno říkala narovinu. A to všechno v pop-punkovém tempu. Na blond obarvená dívka s kontrastně černě podmalovanýma očima se tak stala pro velký okruh teenagerského dívčího publika vzorem rebelky, která se nehodlá se světem mazlit a chce si ho zařídit podle svých představ.
Tělem už žena, duchem ještě kluk. Cílová skupina lehce pod patnáct. Nadšení ochladlo při druhé desce Under My Skin. Bylo na ní sice stejně hitů jako na té první a prodávala se stejně dobře, ale dívka se až podezřele zklidnila. Přidala víc středních temp a víc mudrování a romantiky, kterou od ní nikdo nečekal - a nechtěl. Jeden z amerických kritiků v té době výstižně řekl, že Avril je nejpovrchnější, když se snaží být co nejvíc hlubokomyslná.
A na obalu se dokonce objevila v sukni! Když se loni před Vánocemi vdala za zpěváka Derycka Whibleye z neopunkové skupiny Sum 41, zdálo se, že další couvání do "salonu" klidných pop rockových vod je nasnadě.
Avril Lavigne
větší obrázekAutor: Sony BMG
O to větším překvapením je čerstvá novinka Best Damn Thing. Je to jedna z řemeslně nejlépe udělaných desek letošního rocku; s vycizelovaným zvukem, v němž každá barva kytary, každý úder bicích má svou roli. Tak vypadá hudba, která je strukturována pro zvukový prostor sluchátek mp3 přehrávačů.
A taky pro koncertní vystoupení, kdy s ní hymnické refrény bude hulákat celá hala. Avril vytvořila produkt, který je hudebně velmi blízko greendayovskému bestselleru American Idiot, čili chytlavý, ale také zdánlivě velmi jednoduchý emo punk. V současnosti nejoblíbenější hudbu nejen amerických teenagerů.
Z hlediska klasického punku ze sedmdesátých let je to samozřejmě spíš punčíček, ale od první písně vzniká dojem, že se Avril chytře vrací k energii svého debutu. Jen tři pomalejší, nicméně temperamentní kousky z dvanácti a zbytek tvoří skladby ve sprintérských tempech. Občas, když je potřeba ještě přiostřit, zpěvačka účelově sáhne po některém z tzv. čtyřhláskových slov. Nejvíc jich je v I Can Do Better.
"Jsem ta, která nosí kalhoty," vrací se znovu v songu I Don´t Have to Try do role mladistvé provokatérky, jejímž jediným cílem je dělat si, co chce, ať se to lidem kolem ní líbí, nebo ne. V některých momentech se zdá, že jsou to záznamy z dívčího deníčku: "Dneska byl můj nejhorší den, bylo to peklo," začíná jednu píseň.
Avril Lavigne
větší obrázekAutor: Sony BMG
V druhé zase hned na začátku konstatuje "Vstala jsem a všechno bylo v pořádku," přičemž pak obvykle rozebírá, co miluje a co nenávidí. Své "postrašení" úplně nezrušila, jen je oproti předchozí desce zpomalila a přizpůsobila se těm, kteří ji před pěti roky začaly poslouchat a které svými názory vedla.
Ti už dnes mají také kolem dvacítky a nesděluje jim žádné chytrosti, žádné sociální nebo politické komentáře, točí se jen a jen kolem partnerských vztahů. V řadě okamžiků problémy, o nichž zpívá, nechápeme, protože Evropa je dnes na míle tolerantnější než vnitrozemí Spojených států. Také znalci angloamerické poezie vám řeknou, že Avril hodně často zapadne do stupidních říkanek, nad kterými se jim dělá zle, ale silné melodie, temperament, prostě atmosféra alba The Best Damn Thing vytváří kouzlo, které odpovídá spíš sedmnácti než současným dvaadvaceti.
Zahnutí do salonu je na nějaký čas odloženo, ale jak bude za dva nebo tři roky předstírat dnes těsně postpubertální děvče, to je otázka.
Avril Lavigne: Best Damn Thing. CD, 41 minut, vydala firma SonyBMG, 2007.

Odpůrci radaru měli před příjezdem Bushe v Praze generálku

26. května 2007 v 20:24 | kačora |  x........novinky

Odpůrci radaru měli generálku před návštěvou Bushe

Demonstrace

Praha - Kolem tisícovky lidí dnes demonstrovalo na Václavském náměstí proti americké radarové základně. Pozdě odpoledne se vydali na protestní pochod k Pražskému hradu.
Stejnou trasu plánují projít také 4. června, kdy bude v Praze americký prezident George Bush. Navíc plánují demonstrovat také v prostoru před americkou ambasádou.

Pod Svatým Václavem se dnes sešlo široké spektrum odpůrců radaru. Nechyběli obyvatelé brdských obcí, mladí aktivisté z inicativy NE základnám, anarchisté ani zástupci politických stran.

Fotogalerie

DemonstraceDemonstraceDemonstraceDemonstrace

Právě ti patřili mezi hlavní řečníky. Na tribuně vystoupil jak místopředseda poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD), tak místopředseda republikové rady Zelených Matěj Stropnický.
První sklidil potlesk, druhý se musel potýkat s pískotem.

Zaorálek s potleskem...

"Současná vláda se bojí předstoupit před občany a obchází v jednání o základně i parlament. To je nepřípustné," hřímal na tribuně Zaorálek.
"Nechci, aby ČR byla svým dvoustranným vyjednáváním s Američany trojským koněm mezi evropskými státy," řekl na závěr.

Po jeho vystoupení začal dav sborově vyzývat vládu Mirka Topolánka k demisi.
Jeho konkurent ze Strany zelených tak úspěšný nebyl. Kvůli pískotu musel dokonce svůj projev několikrát přerušit.

...zástupce Zelených s pískotem

Demonstrace
"Jsem zástupce vládní strany a proto budu její politiku v ostatních oblastech hájit. Shodnu se s vámi jenom na tom, že zde základnu nechceme," obrátil se k davu Stropnický.
Dočkal se pískotu a skandování "Bursík ven!", které spustili členové Komunistického svazu mládeže.
Klid mu zjednali až organizátoři protestu.
Stropnický však vzápětí spustil druhou vlnu nevole, když se zmínil, že Zelení uznávají USA jako svého spojence.
Dav si trochu získal, až když ukázal na transparenty Zelených všude kolem. Na nich byla jména čtrnácti měst, ve kterých regionální pobočky zelených odsouhlasily protest proti stavbě radaru.
Na náměstí byli například Zelení ze Zlína, Olomouce, Prahy 1, Domažlic či Žižkova. Někteří odmítali radar jako takový, jiní radar, jehož stavbu nepodpoří NATO.

Komunisté vypravili autobusy

Nejpočetněji byli na demonstraci zastoupeni komunisté. Regionální organizace totiž vypravily autobusy, aby se do Prahy mohli dostat. Jeden takový vyjel například z Chomutova.
Autobusy vypravily také obce z Brdska. Vyjely například z Jinců, Příkosic, Štítova, Skořic, Vísek a Míšova.
Demonstrace
větší obrázekAutor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Komunistickou stranu reprezentovali na demonstraci také členové Komunistického svazu mládeže. Ti se už na začátku nepohodli s organizátory akce, kterým vadili jejich rudé vlajky se srpem a kladivem. Na chvíli je stáhli, ale pak se objevily nad jejich hloučkem znovu.
Celkově však převažovaly transparenty inicitativy NE základnám, která protest organizovala. "Žádné rakety nejsou mírové!" - "Ne základnám. Chceme zemřít přirozenou smrtí!" - "Nehceme se smažit v mikrovlnce!", stálo na některých z nich.
Z úst demonstrantů pak zněly výzvy k demisi vlády a vyvolávání "Hanba ODS" - "Hanba Topolánkovi" -"Hanba Havlovi" anebo "Vondra fuj".

Troška: Radar je výsměchem

Především u starších účastníků demonstrace zabodoval režisér Zdeněk Troška, autor lidových komedií, jemuž účast nabídla iniciativa NE základnám.
"Američané zde nemají co pohledávat. To je - vzhledem ke zkušenosti se sovětskou okupací - výsměch národu," řekl Troška. Nelíbilo se mu také to, že vláda a některé politické strany nechtějí uspořádat referendum.
Demonstrace
Režisér Zdeněk Troška těsně před tím, než vystoupil na pódium na Václavském náměstí.
"Vadí mi, že nás nechtějí vyslyšet, když jsme si je zvolili a rozhodují o nás bez nás," řekl režisér na demonstraci.
Největší aplaus sklidil, když oznámil, že jde domů psát scénář k novému filmu Slunce, seno, radary.

Veterán z Iráku: vláda USA lže

Mezi řečníky byl také veterán války z Iráku, bývalý americký voják Tom Cassidy. "Americká vláda lže a chystá imperialistickou agresi, nevěřte jí," varoval demonstranty.
Po vystoupení řečníků se demonstranti vydali na protestní pochod na Pražský hrad, kde demonstrace kolem šesté hodiny skončila.
Příznivci radaru žádnou podobnou akci nechystají.


Německá verze Girlfriendu

25. května 2007 v 20:44 | kačora |  x.......AvRiL LavIgNE

Musím říct že Nemčáci maj pěkně divnej jazyk na výslovnost. Moc se mi to nelíbí.

Teplotní stupně

22. května 2007 v 20:30 | kačora |  x........fUn
+ 18°C Obyvatelé Havaje si berou na noc dvě přikrývky.
+ 10°C Obyvatelé helsinských činžáků vypínají topení a Rusové pěstují kytičky.
+ 2°C Italská auta nejdou nastartovat.
0°C Destilovaná voda zamrzá.
- 1°C Dech se stává viditelným. Rusové jedí zmrzlinu a popíjejí studené pivo.
- 4°C Pes se ti snaží nacpat do postele.
- 8°C Bezdomovci vlézají na noc do krabic.
- 10°C Francouzská auta přestávají startovat.
- 12°C Politikové začínají mluvit o bezdomovcích.
- 15°C Americká auta nejdou nastartovat.
- 18°C Helsinští nájemníci zapínají topení. Obyvatelé Havaje už zmrzli.
- 20°C Dech se stává slyšitelným.
- 21°C Pokud vůbec dostaneš psa na vyčůrání ven, musíš ho potom ukopnout.
- 22°C Bezdomovci si berou dvě krabice přes sebe.
- 24°C Německá auta nejdou nastartovat.
- 27°C Pes zkouší vlézt ti pod pyžamo.
- 29°C Švédské automobily přestávají startovat.
- 32°C Bezdomovci zmrzli a jsou v krabicích stohováni za městem.
- 33°C Žádné normální, ani ruské auto už nejde nastartovat.
- 38°C Rusové si zapínají vrchní knoflíky u košile.
- 43°C Ruská auta nestartují už ani na vodku.
- 50°C Auto se ti snaží nacpat do postele.
- 60°C Obyvatelé Helsinek zmrzli. Tuleni opouštějí Grónsko a stěhují se na jih.
- 70°C Zamrzlo peklo. Univerzita v Kuzněcku organizuje přespolní orientační závod na zahřátí.
- 75°C Santa Klaus opouští polární kruh.
-120°C Alkohol zmrzl. Rusové jsou naprdlí.
- 268°C Hélium zkapalnělo.
- 273,15°C Absolutní nula. Ustává pohyb elementárních částic. Rus,žužlaje zmrzlou vodku, připouští, že je pořádná kosa.

Klinger

22. května 2007 v 20:05 | kačora |  x........MASH

Maxwell Q. Klinger

JAMIE FARR

Hodnost: Desátník, USAMC
(Armádní zdravotnický sbor USA)
Číslo známky: RA15971782
Místo narození: Toledo, Ohio
Stav: svobodný/ženatý/rozvedený/ženatýPřízvisko: Max "udělám cokoliv, abych se odtud dostal" Klinger

Hodnost: Desátník, později seržant, USAMC

Manželka:
- Laverne Esposito, kterou si vezme na dálku a později se s ní rozvede (ona se vdá za jeho nejlepšího kamaráda)
- v posledním díle si vezme Soon-Li

Rodiče:
- Amos, "Butch" (otec, jeho přezdívka)
- přišli do Ameriky z Libanononu

Sourozenci:
- do svých papírů sám uvedl, že žádné nemá
- Moris a Hakim (vymyšlení bratři, kteří zahynuli při výbuchu továrny na harmoniky)

Strýčci:
- Abdul, Jake, Bob, Gus, Zeke, Zack, #7199199 (pravděpodobně vězeňské číslo), Ahmed, Amir Abdullah, Mustafah, Harry, Habib

Bratranci a sestřenice:
- spousta, Hassan the Enforcer (bratranec), Fatima (sestřenice), Num Num (bratranec)

Zvláštní znamení:
- nosí ženské šaty
- snaží se prchnout po souši, po vodě i vzduchem
- stále se snaží na něčem vydělat
- je příliš horkokrevný (jen jednou napočítal až do osmi)
- chodí na bohoslužbu, protože tam si může vzít bílé rukavice
- vždy když lže, zmenší se mu nos

Zajímavosti:
- Farr jako jediný z týmu M*A*S*He sloužil dva roky v americké armádě v době Korejské války
- Když Farr poprvné přijel na natáčení, bylo to na jeden den práce, který mu vydělal $250. Ale Gene Reynolds a Larry Gelbart nebyly se scénou spokojení a byl požádán, aby přišel i příští den na přetočení materiálu. Nedlouho poté byl opět pozván na další natáčení a netrvalo dlouho a Larry Gelbart psal pro Klingera více a více scén.

Co o něm řekli:
- "Kdyby vzal všechnu energii, kterou vynakládá na to, aby ho propustili a vložil ji do modlitby, bylo by po válce a byl by doma." - otec Mulcahy
- "První chlap, který zabil kabelkou soba." - Hawkeye
- "Mám pro něj slabost. Vypadá trochu jako můj syn a obléká se úplně jako moje žena." - Potter


czechpark.com

Trapper

22. května 2007 v 20:01 | L.C.G. |  x........MASH

JOHN FRANCIS XAVIER McINTYRE - TRAPPER

WAYNE ROGERS

Hodnost: Kapitán, USAMC
(Armádní zdravotnický sbor USA)
Číslo známky: ER60304734
Místo narození: Boston, Massachusetts
Stav: ženatý, manželka Louise
Děti: 2 dcery (Becky a Kathy)Přezdívka:
Trapper (anglicky lovec kožešin)
"Je jediný chlápek, který to dělal na dámském záchodku ve vlaku dráhy Boston a Maine. Když je
konduktér načapal, dívka začala údajně vřískat "On mě vlákal do pasti!", a tak vznikla
přezdívka." (podle knihy Jak to bylo doopravdy)


Rodina: otec Daniel Pierce, Dr.

Lékařská praxe: v Bostonu, kde poprvé potkal Hawkeyho

Imaginární přítel: Major Mardok (přišel místo Tuttla)

Zajímavosti:
Rogers odešel po třech sezónách ze seriálu, protože nebyl spokojen s malým prostorem daným
jeho postavě. Poté, co opustil M*A*S*H, byla na něj podána žaloba za porušení smluvních
podmínek. Jeho případ byl nakonec zamítnut, neboť se ukázalo, že ve skutečnosti žádnou
smlouvu nemá. Smlouvu, na základě které mohl být Rogers kdykoliv "vyhozen" z natáčení nebo
z něj producenty odvolán, nepodepsal.

czechpark.com

Benjamin Franklin Pierce - Hawkey

22. května 2007 v 19:59 | kačora |  x........MASH

BENJAMIN FRANKLIN PIERCE - HAWKEYE

ALAN ALDA

Hodnost: Kapitán, USAMC
(Armádní zdravotnický sbor USA)
Číslo známky: US12836413
Bydliště: Crabapple Cove (Zátoka Pláňat), Maine
Stav: Svobodný
Datum narození: 28. ledna 1936Přezdívka:
Hawkeye (podle hlavní postavy knihy Poslední Mohykán od Fenimorea Coopera, jediné, kterou otec Hawkeyeho četl).

Rodina:
otec Daniel Pierce, Dr.
matka podle jedné epizody zemřela, když mu bylo 10, v jiné mu však posílá dopis
pradědeček Tombstone Pierce (zbohatl prodejem whisky a obložených chlebíčků indiánům)
strýc (chytli ho v metru se zrcátky na botách).

Číslo bot: 10 a 1/2

Z dětství: jednou na střelnici zastřelil medvěda, chtěl pak přelézt pult a zavázat mu tlapku

Studium: medicína v Bostnu

M.D.: depresivní maniak, medicínský demokrat

První práce: zařizoval na kole dodávky pro Ballingers Drugstore

Lékařská praxe: v Bostonu, kde poprvé potkal Trappera

Vztah:
1,5 roku žil v Bostonu s Carley Breslinovou (ukončil to s ní, jakmile to ukončila ona s ním)
jinak provětral 5/4 sestřiček v MASHi

Imaginární přítel: Jonathan S. Tuttle
Hodnost: Kapitán, USAMC
Identifikační číslo: US39729966
Místo narození: Battlecreek, Michigan
Stav: svobodný
Rok narození: 1924,
(Trapper: "To byl na doktory úrodný rok")
Rodiče: matka ano, otec jeden (Henry a Frieda Tuttlovi)
Víra: reformovaný druid (uctívají stromy)
Studium: Berlínská polytechnika
něco pro Šťabajznu: Výška: 6'4"
Váha: 195 liber
Barva vlasů: blond
Barva očí: oříšková
Zvláštní znamení: nejlepší důstojník, kterého kdy měl Blake pod svým velením
do všeho šel po hlavě
dalo by se říct, že ho všichni z M*A*S*He utvářeli
rozbíjel za Hawkeyeho okna, bušil do popelnic a počůrával se
nedostal 14 měsíců žold a vůbec si nestěžoval,
poté ho daroval sirotčinci
Smrt: seskočil z vrtulníku se vším co polní chirurg potřebuje
až na padák
pohřební řeč pronesl Hawkeye přestože Frank
ho znal nejlépe

Zvláštní znamení:
je jedním ze zakládajích členů Bažiny (toho stanu vzadu, co smrdí jako špinavé ponožky)
nevěří na ateismus
je nositelem "purpurového sraba"
je velice nejistý (proto neustále vtipkuje)
na škole mu poranili rameno při boxu a už se mu to nikdy nespravilo, ovšem přátele s tím
neobtěžuje
musí mít vždy poslední slovo (Haykeye: "A za to tě teď nechám říct poslední slovo.",
B.J.: "Děkuji.", Haykeye: "Není zač.")
rozjasní se mu obličej, když slyší o Zátoce pláňat (poprvé osídlena roku 1684, 3986 obyvatel)

Zajímavosti:
Původně Alda nechtěl roli přijmout, protože se nechtěl uvázat k jednomu projektu na delší čas.
Podepsal až jako poslední a to 24 hodin před začátkem natáčení.
V roce 1977 Alda dostal tolik peněz, že konečně přestal hrozit, že se seriálem skončí. Poté už od něj nikdo neslyšel stížnost.
Hornbergerovi se Aldův Pierce příliš nelíbil, narozdíl od Pierce v Altmanově filmu.

Co o něm řekli:
"Hněv obrácený dovnitř znamená depresi. Hněv obrácený mimo to je Hawkeye." - Sidney
"Rebel od svých neostříhaných vlasů až po konce svých neostříhaných nohou." - Potterzdroj: czechpark.com